• tr
  • en
  • de

2015 Auflage

logoCMS

Już 18 września 2015 roku startuje czwarta edycja Classic Moto Show – jednego z największych wydarzeń poświęconych zabytkowej motoryzacji w Polsce. Podczas trzydniowej wystawy, organizowanej przez Fundację Muzeum Motoryzacji wspólnie z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, będzie można podziwiać legendarne modele aut i motocykli. Moc atrakcji dla pasjonatów i nowa, rozrywkowa odsłona muzealnictwa czeka na wszystkich, którzy w trzeci weekend września pojawią się na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Podczas tegorocznej edycji Classic Moto Show Kraków 2015 zostanie zaprezentowanych około 200 pojazdów zabytkowych. Polscy i zagraniczni pasjonaci pojawią się na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Św. Wawrzyńca 15, wraz z najcenniejszymi okazami swoich kolekcji.

W jednym miejscu będzie można zobaczyć polskie legendy motoryzacji, auta krajów demokracji ludowej czy „amerykańskie marzenia”. Pojawią się zabytkowe jednoślady i automobile. Nie zabraknie również stałych kategorii naszej wystawy prezentujących legendarnych mistrzów oraz maszyny poczciwe i niezawodne.

W tym roku zdecydowaliśmy się na zgromadzenie najcenniejszych pod względem sentymentalnym i jakościowym eksponatów muzealnych. Wyciągamy je z czterech muzealnych ścian i przenosimy na ulicę. Będzie to kolejny krok w stronę wzbogacania jakości wystawy, a także pokazania rozrywkowej strony muzealnictwa, nie tylko dla pasjonatów historii i motoryzacji, ale również dla całych rodzin.

Classic Moto Show to nie tylko wystawa. Entuzjaści będą mogli podzielić się doświadczeniem z innymi oraz zgłębić wiedzę na temat technik pielęgnacji pojazdów pod okiem ekspertów, w trakcie trwania warsztatów renowacyjnych. Równolegle z wystawą będzie działać sprzedaż części kolekcjonerskich otwarta zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających.

Nie zapominamy również o najmłodszych uczestnikach imprezy. Jak co roku, przygotowaliśmy wiele atrakcji, w tym akcji i konkursów rodzinnych. Naszym celem jest również popularyzacja bezpieczeństwa na drodze. Dlatego współpracujemy ze służbami mundurowymi w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły”.

Zapraszamy na Classic Moto Show 2015, wystawę zabytkowej motoryzacji, która odbędzie się na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, przy ul. Św. Wawrzyńca 15, w dniach 18-20 września 2015 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wystawy dostępnym w zakładce „Program wystawy”.

P1040573a